HRVATSKA UDRUGA UČENIČKOG ZADRUGARSTVA

CROATIAN ASSOCIATION OF SCHOOL COOPERATIVES

Sjednica Skupštine HUUZ-a 2017.

U dvorani Hrvatske zajednice tehničke kulture u Dalmatinskoj 12 u Zagrebu, 21. travnja održano je redovno i izborno zasjedanje Skupštine Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva. Zasjedanjem Skupštine predsjedavala je predsjednica Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva mr. sc. Marica Berdik, koja je otvorila sjednicu riječima dobrodošlice za sve prisutne zastupnike Skupštine i uvažene goste.

Skupštini je prisustvovalo, od ukupno 48 zastupnika, njih 33 iz cijele Hrvatske.

Skupštini su također nazočili i uvaženi gosti: prof. Matija Bučar, dugogodišnji predsjednik Državnog povjerenstva za provođenje smotri, Ilda Stanojević ravnateljica Hrvatskog centra za zadružno poduzetništvo, dr. sc. Miroslav Tratnik, profesor Agronomskog fakulteta u Zagrebu, dr. sc. Vicko Pavičić, doajen učeničkog zadrugarstva, Mirjana Metikoš, dipl. iur, glavna tajnica HZTK i Filip Lukina, pomoćnik glavnog tajnika HZTK za financije, koji su se, 
prije početka izbornog dijela Skupštine, prigodnim riječima obratili prisutnima.

U prvom - redovitom dijelu Skupštine, jednoglasno je usvojeni Izvještaj o radu HUUZ-a za 2016. godinu kao i Financijsko izvješće o radu u 2016. i Izvješće Nadzornog odbora o poslovanju HUUZ-a tijekom 2016. godine.

Na izbornoj Skupštini,  jednoglasno (tajnim glasanjem) za predsjednicu Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva, izabrana je dosadašnja predsjednica mr. sc. MARICA BERDIK, Podružnica Grada Zagreba, voditeljica učeničke zadruge Pušlek i ravnateljica Poljoprivredne škole Zagreb.

Za članove Upravnog odbora HUUZ-a 
jednoglasno su izabrani:

1. JOSIPA BANIĆ, Podružnica Splitsko-dalmatinske županije, UZ Lavanda, OŠ Mejaši, Split
2. SANJA BARBIR, Podružnica Vukovarsko-srijemske županije, UZ Klasje, Obrtničko-industrijska škola, Županja
3. DRAGICA BENČIK, Podružnica Međimurske županije, UZ Fijolica, COO Čakovec, Čakovec
4. SNJEŽANA HRANIĆ, Podružnica Varaždinske županije, UZ Jurek, OŠ Sveti Đurđ, Sveti Đurđ
5. IVANA KARDO, Podružnica Osječko-baranjske županije, UZ Eko-ernest, OŠ Ernestinovo, Ernestinovo
6. ŽELJKA KLEKOVIĆ BRAJENOVIĆ, Podružnica Sisačko-moslavačke županije, UZ VikSi, OŠ Viktorovac, Sisak
7. MAJA PEZELJ ERCEGOVIĆ, Podružnica Šibensko-kninske županije, UZ Krtol, OŠ Rogoznica, Rogoznica
8. SILVANA ŠEBALJ-MAČKIĆ, Podružnica Primorsko-goranske županije, UZ Mrav, OŠ Petar Zrinski, Čabar
9.  BRANKICA ZBANATSKI, Podružnica Krapinsko-zagorske županije, UZ Srčeke, OŠ Marija Bistrica, Marija Bistrica

Za članove Nadzornog odbora 
HUUZ-a jednoglasno su izabrani:

1. MATIJA BUČAR - vanjski suradnik
2. JELKA GRĐAN, Podružnica Varaždinske županije, UZ Domček Varaždin, Učenički dom Varaždin
1. STJEPAN KRUPA - vanjski suradnik